Cudowne diety odchudzające – czy można naprawdę schudnąć?

Nie możesz schudnąć? Myślisz, że się nie da? Ale przecież innym się to udaje. Tobie też się to powiedzie. Tylko zacznij po prostu z głową. Bez zachwytu nad kolejną cudowną dietą.

 Diety cud, a może jednak nie

Oczywiście, że istnieje wiele diet, które pomagają  szybko pozbyć się zbędnych kilogramów. Polegają one głównie jak wiesz na:

  • znacznym ograniczeniu ilości spożywanych kalorii lub eliminowaniu określonych produktów (głównie tłuszczy lub węglowodanów).

Niestety są one:

1. Trudne do stosowania przez dłuższy czas.
2. Często szkodliwe dla zdrowia. Jeżeli trwają przez długi okres czasu mogą pozbawić nas wielu cennych witamin, mikroelementów, zakwasić organizm lub też  mieć ujemny wpływ na gospodarkę hormonalną organizmu.

3.Często też spowalniają nasz metabolizm, powodując szybsze przybieranie na wadze po zakończeniu odchudzania.
4.Są monotonne, sztywne (trzymanie się określonego jadłospisu), a gdzie inwencja twórcza?

Czy już tak było u Ciebie?

Niechęć, spowolnienie metabolizmu, problemy z prawidłowym odżywianiem, kolejna dieta. I znowu  to samo.

Czy istnieją jakieś „cudowne” diety?

Przyglądając się wysiłkom wielu osób, myślę, że nie. Wiele diet odchudzających to zawsze wysiłek, czasami udręka, głodówka. Znasz to z pewnością. Często jest tak, że te modne diety stają się nagle krytykowane i zamieniane na inne, jeszcze bardziej „skuteczne”. Dla osiągnięcia celu, uzyskania modnej, szczupłej sylwetki w krótkim czasie, wiele osób gotowych  jest  poświęcić nawet swoje zdrowie. Są to jednak w wielu wypadkach daremne wysiłki.

Pamiętaj  szybka utrata wagi powoduje również, że prędko odzyskuje się  stracone kilogramy. Taka huśtawka nie jest korzystna dla Twojego  organizmu.

Zapewniam Cię, że jednak można skutecznie schudnąć

Jeżeli chcesz naprawdę schudnąć musisz być cierpliwa, musi jeść, a nie głodzić się.

Oczywiście nie należy objadać się wysokokalorycznym pożywieniem, lecz dostarczać organizmowi niezbędnych składników odżywczych.

Brak pożywienia pełnowartościowego i zrównoważonego powoduje:

  • spadek energii
  • uczycie niedosytu
  • odkładanie komórek tłuszczowych w organizmie
  • spowolnienie przemiany materii

Potrzebne są nie tylko witaminy, mikroelementy, białka, ale i tłuszcze oraz węglowodany.
Ważny jest skład, jakość i ilość.

Jeżeli zrozumiesz, że właśnie jakość pożywienia ma ogromne znaczenie, nie tylko zdrowotne, ale również w utrzymaniu właściwej masy ciała, twój wysiłek wreszcie się opłaci.
Tylko zmiana przyzwyczajeń żywieniowych, daje szansę na długotrwały efekt.

 Czy można to zrobić szybko?

Na pewno można. Ale musisz o tym pamiętać, że szybkie odchudzanie to:

  • ubytek wody i masy mięśniowej oraz
  • spowolnienie procesów przemiany materii.

W odchudzaniu nie chodzi o to, aby jak najszybciej schudnąć, to nie wyścigi. Efekt jojo jest wówczas jeszcze szybszy. Jeżeli drastycznie ograniczysz dostarczane organizmowi pożywienie, a co za tym idzie ilość składników odżywczych, zaczyna on później robić zapasy (w postaci tłuszczu). Oczywiście organizm musi również oszczędzać energię, zwalnia metabolizm, czuje się wówczas zmęczenie i znów przybiera się na wadze.

To właśnie dobra przemiana materii,  jest najważniejsza w procesie chudnięcia i utrzymania wymarzonej sylwetki. Jeżeli ruszasz się i jesz odpowiednie pożywienie metabolizm przyspiesza.

 Chcesz schudnąć, zacznij się dobrze odżywiać

Z pewnością nie wszystkie diety odchudzające są szkodliwe. Jest bardzo wiele cennych diet, skutecznych i zdrowych. Jednak jest jeden bardzo ważny problem. Trudno przestrzegać je dłużej. Jeżeli nie zrozumiesz, jaką rolę odgrywa właściwe odżywianie traktujesz każdą dietę jako jednorazowy wysiłek. Radość ze schudnięcia jest wielka, ale chęć powrotu dawnych smakołyków jest jeszcze większa.

Pamiętaj, że nie istnieje tak cudowna dieta, że po jednorazowym jej zastosowaniu (i szybkim schudnięciu) już nigdy nie przybierzesz na wadze. Wracając do starych nawyków niszczysz wszystko to, co udało się osiągnąć (często z wielkim trudem i poświęceniem).  Utrzymanie wymarzonej sylwetki to proces ciągły. I oczywiście jak już mówiłam nie trzeba się głodzić.

Co zdobić, żeby przestrzegać diety korzystnej dla siebie?

Też miałam z tym problem. Co pomogło? Przyznam, że nie przyszło to tak szybko, jak się tego spodziewałam. Mimo wiedzy jaką stopniowo zdobywałam na temat zdrowego odżywiania, popełniałam podobne błędy do Twoich.  Tak trudno mi było odmawiać sobie ulubionych produktów, że nie przerażało mnie to, że znowu tyję. Otrzeźwienie przychodziło później, dużo później. Jednak nadszedł taki moment, gdy zgromadzona wiedza zaowocowała. Zaczęłam intensywnie przyglądać się wszystkim produktom: „Przecież to sama chemia”, „Tu jest ogromna ilość cukru”, „To przecież tłuszcze trans”. Dopiero wtedy nastąpił przełom, przestało mi smakować niezdrowe pożywienie. Koniec. Moja niechęć jest już tak duża, że trudno by było mnie namówić na zjedzenie tego typu jedzenia. Bez żadnego wysiłku, bez poświęcenia odżywiam się zdrowo. Pojawił się entuzjazm, zaangażowałam się w zdrowe odżywianie.

Ale jak to zrobić? Jest jedna podstawowa zasada. Należy przyswoić sobie jak najwięcej wiadomości na temat zdrowego odżywiania. Jeżeli poznasz wszystkie fakty, które pokażą, że zmiana Twoich nawyków żywieniowych jest konieczna. Jeżeli jeszcze pogłębisz swoją wiedzę na ten temat, nastąpi wreszcie taki moment ,że bez wysiłku i bez wyrzeczeń zaczniesz odżywiać się zdrowo i schudniesz!

 Sukcesu w odchudzaniu to również dobre samopoczucie i zdrowie

  • właściwe, zdrowe odżywianie, które prowadzi do prawidłowej pracy organizmu, odpowiednie dla ciebie (nie każdemu służą te same pokarmy)
  • ruch fizyczny
  • wytrwałość w dążeniu do celu

Pamiętaj o tym, że nie ma jednej diety dla każdego człowieka. Każdy z nas jest inny, w różny sposób reaguje na składniki pożywienia. Nasz organizm najlepiej wie, co jest dla nas najlepsze, pod warunkiem, że nie jest nadmiernie obciążony toksynami, zdominowany sztucznymi smakami. Wybierając dietę dla siebie należy kierować się zdrowym rozsądkiem, bowiem szybkie schudnięcie może często odbić się ujemnie na zdrowiu. A w rezultacie kolejne odchudzanie będzie jeszcze trudniejsze.

Możesz wspomóc odchudzanie suplementem Mango afrykańskie:

African Mango
 Przejdź do sklepu >>

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>