Popraw swoje trawienie w prosty sposób

Produkty, które mają właściwości rozgrzewające, równocześnie przyspieszają proces trawienia.
Rozgrzane narządy lepiej pracują, wygląda to tak, jak wrzucenie węgla do rozgrzanego lub zimnego pieca. A zatem organizm wychłodzony, głównie przez spożywanie nadmiernej ilości potraw oziębiających, spowalnia trawienie.

Każda obróbka termiczna, czyli gotowanie, duszenie smażenie sprawia, że produkty nabierają coraz bardziej właściwości rozgrzewających. Często jest tak, że osoby odchudzające się spożywają dużo produktów wychładzających organizm (ogórki, pomidory, sałata) popijają to dużą ilością wody lub sokami z owoców tropikalnych. W efekcie często marzną, przeziębiają się, a po zakończeniu kuracji odchudzającej wracają szybko do swojej wagi. Jeżeli należysz do osób wychłodzonych, zacznij używać rozgrzewających przypraw, spożywaj produkty ocieplające.

 Nieciekawy skutek złego odżywiania

Czy wiesz, że ubocznym produktem przemiany materii jest śluz. Powstaje on w dużej ilości podczas trawienia śluzotwórczego pożywienia. Organizm wydala nagromadzony śluz wraz moczem, kałem, przez błony śluzowe, powoduje też stany kataralne, kaszel, choroby uszu… Jednak, gdy jest go już tak dużo i organizm nie może pozbyć się go naturalnymi drogami, dostaje się do krwi, powoduje stany zapalne organizmu (również cellulit).

Jeżeli spożywasz dużo śluzotwórczego pożywienia, takiego jak potrawy mączne, cukier, nabiał, ziemniaki, chleb, mięso, soję, a na dodatek oziębiasz organizm cytrusami, obciążasz układ oddechowy, pokarmowy, a także swoją  odporność (przeziębienie z kaszlem, katarem, biegunka- to sposoby pozbycia się tego balastu)

Duże ilości śluzu spowalniają Twój układ pokarmowy, utrudniają trawienie, powodują przybieranie na wadze. Pomóc tu mogą przyprawy takie jak imbir, cynamon, pieprz kajeński, rozmaryn, gałka muszkatołowa, oregano, majeranek, czosnek. Ale przede wszystkim musisz wykluczyć z diety cukier, ograniczyć nabiał, potrawy mączne, mięso oraz owoce cytrusowe.

Dobre rady

Nie blokuj uwalniania organizmu ze śluzu, jeżeli masz katar nie skracaj czasu jego trwania przez stosowani silnych farmaceutyków.

Głodówka, drastyczne ograniczenie kalorii powoduje chudnięcie, ale utrata wagi spowodowana tym sposobem nie jest trwała. Z wiekiem niestety jest jeszcze gorzej. Głodówka mija się z celem, jeżeli po jej zakończeniu wracamy do poprzednich przyzwyczajeń żywieniowych.
Warto zatem wiedzieć więcej o oddziaływaniu na nas poszczególnych składników pożywienia. Pomoże to ustrzec się od popełniania wielu błędów w doborze właściwego dla siebie sposobu odżywiania.

Wspomagają  odchudzanie:

African Mango

Simlette  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>